Eden Forest Villa
Eden Forest Villa Pointe-Noire med 9 rum, som ligger cirka 10 minuter med bil från La Maison du Cacao, har bubbelpool.
Denna villa erbjuder gästerna ett väldigt bra läge, inom 3 km från Rêve de Sable och inom 4 km från Malendure. Naturälskare kommer att njuta av närheten till Jacques Cousteau's Underwater Reserve, som ligger cirka 15 minuters bilresa bort.
Gästerna kommer att njuta av utsikten över havet från villan. Gästerna kan också använda sig av hårtorkar, badlakan och handdukar samt en duschkabin och en separat toalett.
Ett komplett kök i Eden Forest Villa har allt du behöver, inklusive vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Busstationen Lycee, belägen mindre än 500 meter bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet. Det här boendet erbjuder underhållningsalternativ som karaoke, tillsammans med dykning och kanotpaddling för sportälskare.
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet43 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Barnsängar
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Eden Forest Villas?
Ett kök finns på Eden Forest Villas. - ❓
Tillåter Eden Forest Villas husdjur?
Eden Forest Villas tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på Eden Forest Villas?
Gästerna på Eden Forest Villas kan koppla av med bubbelpool och hydromassagebadkar.